WELCOME TO Airguns KIEV

У бюджеті немає грошей, щоб збільшити зарплату вчителям, – МОН

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що державі не виходить збільшити зарплату вчителям, бо для цього немає грошей.


Про це йдеться у листі-відповіді МОН Профспілці працівників освіти і науки, передає сайт Нова українська школа.


Як зазначено у листі, стаття 61 закону «Про освіту» встановлює посадовий оклад педагогів найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних зарплат (мінімальна зарплатня зараз складає 4173 гривень – ред.). Також передбачено, що оклад кожної наступної категорії збільшується мінімум на 10%.


Окрім того, відповідно до цієї статті, посадовий оклад науково-педагогічних працівників найнижчої категорії встановлюється на 25% вище від посадового окладу педагогічних працівників найнижчої категорії. Наступні категорії – мінімальне збільшення на 10%.


«За обрахунками Міністерства освіти і науки, для впровадження в дію положень цієї статті закону з 1 січня 2019 року необхідно додатково передбачити у державному бюджеті 235,7 мільярда гривень», – зазначили в міністерстві.


Водночас, перехідні положення закону передбачають, що норми статті 61 мають впровадити до 2023 року. До цього часу положення передбачають збільшення посадового окладу вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів.


«За обрахунками Міністерства освіти і науки для впровадження в дію цієї норми закону з 1 січня 2019 року необхідно додатково передбачити у державному бюджеті 102,4 мільярда гривень. Джерела покриття цих витрат у бюджеті країни відсутні», – наголосили у МОН.


У МОН додали, що зарплатня педагогів збільшуватиметься в межах можливостей держбюджету.


Додамо, педагогам дошкільних, позашкільних та закладів профтехосвіти у вересні підвищать зарплати.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/05/15/u_byudzheti_nemaie_groshey_shchob_zbilshyty_zarplatu_vchytelyam__mon_1572357”

Нажмите Enter для поиска или ESC для закрытия